Ана Иванович със страхотен старт, Винъс едва се спаси

27-05-2012 21:38 | Николай Драгиев

Шампионката от "Ролан Гарос" 2008 Ана Иванович направи подобаващ старт на тазгодишното издание на турнира. В първи кръг тя разгроми Лара Аруабарена-Весино с 6:1, 6:1.

Така даде заявка, че ще се представи по-силно от предходните два сезона, когато не успя да достигне дори трети кръг в Париж.

В целия мач Иванович направи впечатляващите 27 печеливши удара при само 4 за нейната съперничка.

Така във втори кръг Иванович ще играе с Шахар Пеер от Израел.

В същото време друга бивша номер 1 - Винъс Уилямс имаше в пъти по-тежък път до втори кръг. Американката надигра Паола Ормаечея от Аржентина след 4:6, 6:1, 6:3.

Винъс започна срещата мудно и неконцентрирано и бе наказана като загуби първата част.

След това тя стабилизира играта си и успя убедително да изравни резултата с 6:1 във втория сет. Особено добре работеше нейният форхенд.

В третата част двете си направиха поредица пробиви, след което от 3:3 Винъс пое ситуацията под контрол и затвори мача в своя полза.

Всичко това значи, че във втори кръг може да видим изключително любопитен мач между Винъс Уилямс и световната номер 3 Агниешка Радванска. За целта полякинята трябва да победи Бояна Йовановски на старта на надпреварата.