Шарапова показа характер и спечели битката с Ана Иванович

18-05-2012 00:23 | Николай Драгиев

Мария Шарапова се класира за четвъртфиналите на супертурнира в Рим след волева победа със 7:6(4), 6:3 над друга бивша номер 1 - Ана Иванович. Рускинята изоставаше и в двата сета, но намери сили да ги спечели, демонстрирайки своя силен характер.

И в двата сета Иванович имаше аванс от 3:1, но така и не успяваше да се възползва от тази преднина.

Като цяло Шарапова не направи най-добрия си мач, допусна цели 8 двойни грешки и не сервираше на ниво. Затова пък тя компенсира със силна игра във важните точки.

Още при 5:3 в своя полза в първия сет Иванович пропусна първия си сетбол, а след това при 5:4 на свой сервис, сръбкинята пропусна още 5 възможности. В крайна сметка се стигна до тайбрек, в който Иванович отново поведе с 3:2 точки, но след това допусна пълен обрат и Шарапова спечели тази част след 65 минути игра.

Иванович поведе с 3:1 и във втория сет, но точно тук приключи нейната съпротива. До края на мача Шарапова включи на друга предавка и спечели 5 поредни гейма за крайния успех.

Така в четвъртфиналите ще видим една класика поне на хартия между Винъс Уилямс и Мария Шарапова. Любопитен факт е, че двете са играли помежду си 6 пъти, но никога на клей.

Винъс и Мария са си разделили по 3 победи до момента, но нямат официална среща от 2009-а година.