Надал срещу Типсаревич след 74-а победа през април

26-04-2012 18:20 | Станко Димов

Рафаел Надал се класира за четвъртфинал на турнира в Барселона (АТР 500). Световният №2 се наложи с 6:2, 6:3 над Робер Фара (Колумбия) след 86 минути игра.

Надал започна ударно срещата и в първия сет отново демонстрира много високо ниво на игра. През втората част, подобно на двубоя си срещу Гарсия-Лопес вчера, Рафа намали малко оборотите, но все пак взе своето срещу Фара, който има ограничен опит на ниво ATP.

Самият Фара пък достигна изненадващо до тази фаза на турнира, след като премина през квалификациите, а в основната схема отстрани двама представители на Испания. С третия обаче Фара, който е 246-ти в ранглистата на АТР, не сполучи.

Успехът бе 31-ви пореден за Рафаел Надал в Барселона. В следващия кръг, на четвъртфиналите, Рафа ще спори със световния №8 Янко Типсаревич. Сърбинът спря устрема на силно представящия се на клей Фредерико Жил, побеждавайки го с 6:2, 6:2.

В момента Рафаел Надал е в серия от 18 поредни победи на клей. Тя датира от загубата на Рафа от Джокович в Рим през 2011-а година.

Още по-интересно е, че Надал вече има 74 поредни победи само през месец април в последните сезони.

До момента Надал води с 2:0 в преките мачове с Янко Типсаревич. През 2009-а, за Купа "Дейвис" на клей, Рафа унижава Янко с 6:1, 6:0, 6:2.