Очаквано: Нишикори е следващият съперник на Димитров

02-01-2019 09:22 | Николай Драганов

Поставеният под №2 в схемата Кей Нишикори ще бъде следващият съперник на Григор Димитров на турнира в Бризбън.

Японецът се справи с първото си предизвикателство за сезона Денис Кудла и го победи със 7:5, 6:2 за 79 минути игра.

Това ще бъде шести сблъсък между Димитров и Нишикори, който в момента е №9 в света в момента.

Статистиката е в полза на японеца - 4:1 победи, но единственият успех на българина дойде именно на турнира в Бризбън. През 2017-та година във финалния двубой Гришо се наложи с 6:2, 2:6, 6:3 и завоюва титлата.

За последно двамата играха през миналата година на "Мастърс" турнира в Рим, а Нишикори се наложи в три сета.

Мачът им тази година е от четвъртфиналната фаза, а победителят ще спори за място на финал Жереми Шарди или японския квалификант Ясутака Учияма, които поднесоха изненади и надвиха съответно Ник Кириос и Кайл Едмънд.