Коментар на срещата

начало: 15:11 часа:

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Григор Димитров спечели откриващия гейм на 0 и повежда в резултата.

2:0 Димитров реализира пробив, след като изигра нов много силен гейм. Българинът реализира третия брейк-пойнт, който се откри пред него.

3:0 Димитров успя да затвърди пробива и се оттегля за първа почивка при отлична преднина.

3:1 Гарин спечели подаването си и записа първи гейм на сметката си от началото на мача.

4:1 Димитров премина през първия си тест и се справи. Българинът отрази точка за връщане на пробива и взе подаването си преди втората пауза в мача.

4:2 Най-убедителният сервис-гейм на Гарин от началото на срещата.

5:2 Димитров отговори с гейм на 0 и след почивката Гарин ще трябва да сервира за оставане в първата част.

6:2 Димитров получи точка за пробив и се възползва, като по този начин сложи край на сета. Втората част ще започне със сервис за Димитров.

1:0 Втората част започна с експресен гейм на сметката на Григор Димитров.

2:0 Григор Димитров осъществи безроблемен пробив на 15 и направи огромна крачка към крайния успех в срещата. Българинът държи инициативата и контролира събитията на корта.

2:1 Гарин стигна до точка за пробив и след страхотен форхенд по правата успя да върне пробива, с което да съживи и интригата в мача.

2:2 За първи път от началото на срещата Гарин успя да спечели два последователни гейма. Резултатът във втората част е изравнен.

3:2 Димитров измъкна подаването си и отново е напред в резултата в сета. Българинът сложи край на серията на Гарин.

3:3 Гейм на 0 за Гарин и ново изравняване на резултата.

4:3 Нов, труден сервис-гейм за Димитров, но българинът се справи и пак е напред в резултата преди поредната пауза.

4:4 Нов сервис-гейм на Гарин, в който чилиецът печели на 0.

4:5 Невероятно, но факт. Григор Димитров допусна пробив, след като имаше преднина 40:0 в точките. След паузата чилиецът ще сервира за изравняване на резултата в сетовете.

5:5 Димитров върна пробива и остава в сета.

6:5 Гейм на 0 за Димитров и след паузата Гарин ще трябва да сервира за оставането си в мача и турнира.

7:5 Гейм, сет и мач - Григор Димитров. Българинът стигна до преднина 40:15 и след грешка на Гарин си осигури победата и класирането за полуфиналите в турнира.