Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 4 6 6
Юго Юмбер Франция 6 1 2
Времетраене [мин]: 97
Коментар на срещата

Димитров и Юмбер вече са на корта. Срещата ще започне до броени минути. Турнирът в Париж ще бъде последен за Григор през този сезон.

начало на срещата: 17:42 часа:

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Сервис-гейм на 0 и Димитров започва великолепно срещата. В откриващия гейм Димитров сервира прекрасно и до разиграване така и не се стигна.

1:1 Димитров поведе с 30:15, но последваха няколко страхотни начални удара на Юмбер и резултатът е изравнен.

1:2 Доста колеблив гейм за Димитров, в който българинът допусна двойна грешка и при 15:40 изпрати форхенд в аут, като по този начин загуби подаването си.

1:3 Юмбер затвърди пробива и взе трети пореден гейм на сметката си.

2:3 Димитров спечели гейма, в който имаше равенство, като по този начин сложи край на успешната серия на Юмбер. Българинът продължава да изостава с пробив.

2:4 Юмбер обърна гейма от 0:30 и отново нямаше проблеми да вземе подаването си.

3:4 Гейм на 0 за Григор Димитров, който имаше нужда да вземе подаването си категорично преди поредната пауза в мача.

4:4 Димитров реализира третата открила се точка за пробив пред него и изравни резултата.

4:5 За съжаление Юмбер отново пробива и след паузата французинът ще сервира за успех в сета.

4:6 Гейм на 0 за Юмбер, който при преднина 40:0 пласира ас на втори сервис.

1:0 Димитров взе подаването си без драми и излиза напред в резултата в сет номер две.

2:0 Пробив за Димитров, с който българинът дръпва с два гейма във втория сет.

3:0 Гейм на 0 на сметката на Димитров, брейкът е затвърден по прекрасен начин.

3:1 Гейм на 0 за Юмбер, с който французинът се разписва във втората част.

4:1 Гейм на 0 и за Григор Димитров, който е само на два гейма от успех в сета.

5:1 Нов пробив за Димитров, който с нови топки ще сервира за изравняване на резултата в сетовете.

6:1 Без никакви проблеми за Григор Димитров, който спечели втория сет и изравни резултата в мача.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервис за Юго Юмбер):

1:0 Григор Димитров направи пробив на старта на финалния сет и излиза с едни гърди напред в резултата и мача.

2:0 Бърз гейм за Димитров, който взе подаването си на 15 и затвърди ранния пробив.

2:1 Юмбер спира серията на Димитров и печели първи гейм във финалния сет на мача.

3:1 Гейм на 0 за Григор Димитров.

3:2 Много убедителен гейм на Юмбер, който отново се доближава само на гейм от Димитров. След паузата на сервис застава българинът.

4:2 Гейм на 15 за Димитров.

5:2 Нов пробив за Димитров, който ще сервира за успех в мача след паузата.

6:2 Гейм, сет и мач - Григор Димитров.