Времетраене [мин]: 94
Коментар на срещата

начало: 20:00 часа:

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Григор Димитров спечели подаването си на 30 и открива резултата в мача с Джумхур.

2:0 Бърз пробив за Димитров, който се възползва от колебания в играта на Джумхур и след гейм на 15 на сметката си вече има аванс в резултата.

3:0 Макар и не безпроблемно, пробивът е затвърден с трети пореден гейм на сметката на Димитров. В гейма се премина през равенство.

3:1 Джумхур отрази нова точка за пробив, но все пак успя да вземе подаването си и да се разпише в мача.

4:1 Григор Димитров обърна подаването си от 15:30 и отново е с три гейма напред в резултата. След паузата на сервис застава представителят на Босна и Херцеговина.

5:1 Втори пробив за Григор Димитров, който получава възможността да сервира за успех в сета.

5:2 Джумхур връща един от пробивите и остава в сета. Геймът приключи с криминален аут от форхенд на Димитров.

5:3 Димитров пропусна сетбол, но отново ще има възможността да сервира за успех в сета.

6:0 Гейм и първи сет за Григор Димитров. Българинът взе гейма си на 30 и затвори първата част в мача.

(сервис за Дамир Джумхур):

1:0 Отлично начало на втората част за Димитров, който направи убедителен пробив на 0 и си гарантира преднина.

1:1 Джумхур върна пробива сравнително лесно и изравни резултата в сета.

1:2 Джумхур си взе подаването и за първи път от началото на мача излиза напред в резултата (в сет номер две).

2:2 Гейм на 0 за Григор Димитров.

3:2 Пробив на 0 за Григор Димитров, който отново е напред в резултата.

4:2 Гейм на 15 на сметката на Димитров, който този път задържа подаването си.

4:3 Гейм на 30 за Джумхур, който спря серията на Димитров, но все още продължава да изостава с брейк аванс.

4:4 Пореден брейк в сета. Резултатът отново е изравнен.

4:5 Гейм за Джумхур, който принуждава Димитров да сервира за оставане в сет номер две след поредната пауза в мача.

5:5 Димитров се справи с напрежението и успя да изравни резултата в сета.

6:5 За трети път от началото на втората част Димитров излиза с пробив напред ве резултата. След паузата българинът ще сервира за победата и място във втория кръг.

7:5 Гейм сет и мач за Димитров.