Времетраене [мин]: 95
Коментар на срещата

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Гейм на 0 за Григор Димитров на старта на двубоя.

1:1 Димитров поведе с 30:0, но следващите 4 точки отидоха на сметката на Вавринка, като по този начин швейцарецът изравни резултата в геймовете.

1:2 Брутален гейм, който продължи повече от 10 минути. Вавринка пропусна 4 точки за пробив, но при 5-ия шанс се възползва, след като Димитров помогна с двойна грешка, негова 4-а в рамките на гейма.

1:3 Гейм на 0 за Вавринка.

2:3 Димитров спечели подаването си сравнително лесно и се връща в играта. Вавринка обаче продължава да е с пробив преднина.

2:4 Вавринка взе гейма си и отново е с две игри напред в резултата.

3:4 Гейм за Димитров, който нямаше проблеми при това си подаване. Българинът е направил два пъти повече непредизвикани грешки (12/6) от началото на срещата.

3:5 Гейм на 15 за Вавринка, в който швейцарецът пласира 3 аса. Димитров ще сервира за оставане в сета.

4:5 Димитров отрази 3 последователни сетбола, изоствайки с 0:40. Българинът измъкна гейма след 5 последователни точки на сметката си и остава в сета.

4:6 Гейм и първи сет за Вавринка. Ранният пробив се оказа напълно достатъчен за швейцареца да вземе сета.

0:1 За съжаление вторият сет започна с пробив за Вавринка, който прави огромна крачка към спечелването на мача.

1:1 Отлично! Димитров успя веднага да върне пробива, с което и да съживи интригата в сета и мача. Гейм на 30 за българина.

1:2 Вавринка отново стига до пробив. Швейцарецът поведе с 30:0, Димитров изравни за 30:30, но последните две точки бяха на сметката на Стан.

1:3 Оспорван гейм, който премина през няколко равенства, но Вавринка успя да затвърди подаването си и първи си взима подаването от началото на сета.

2:3 Димитров отрази точка за пробив и съхрани подаването си.

2:4 Вавринка нямаше проблеми да вземе гейма си и да се доближи само на два до място във втория кръг.

3:4 Григор взе подаването си и отново докосва Вавринка само на гейм.

3:5 Григор Димитров ще сервира за оставане в сета и турнира като цяло.

4:5 Бърз гейм за Димитров. Предстои нова пауза, след която Вавринка ще има сервис за приключване на мача.

4:6 Гейм, сет и мач - Стан Вавринка. Швейцарецът се класира за втория кръг, където ще срещне Карен Хачанов.