Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 6 4 6
Коментар на срещата

начало: 08:40 часа:

ПЪРВИ СЕТ:
(сервис за Григор Димитров):

1:0 Григор Димитров спаси две точки за пробив и след 5-минутен гейм успя да съхрани подаването си на старта на двубоя.

2:0 Пробив за Григор Димитров. Българинът успя да реализира втория брейк-бол, който се откри пред него в гейма и повежда сериозно в резултата. Играта приключи с грешка от форхенд на Тийм.

3:0 Гейм на 0 за Григор Димитров. Първата пауза идва при аванс от три гейма за най-добрия български тенисист.

3:1 Тийм печели първи гейм от началото на двубоя и намалява преднината на българина.

4:1 Димитров спечели подаването си на 15. Геймът приключи с грешка на Тийм от бекхенд.

4:2 Гейм на 30 на сметката на Тийм. Австриецът намери първия си сервис и спечели сравнително бързо подаването си.

5:2 Григор Димитров успя да се измъкне от ситуация 15:40. Българинът е само на гейм от успех в първия сет. След паузата Тийм ще сервира с нови топки.

5:3 Гейм на 0 за Доминик Тийм, който приключи играта с ас по правата.

6:3 Гейм и първи сет за Григор Димитров. Един от най-продължителните геймове от началото на двубоя, в които на Григор му се наложи да спасява точка за връщане на пробива. В крайна сметка след страхотен пасингшот от бекхенд българинът спечели подаването си и открива резултата в мача.

ВТОРИ СЕТ:
(сервис за Доминик Тийм):

0:1 Гейм на 0 на сметката на Доминик Тийм.

1:1 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров.

1:2 Трети пореден сервис-гейм, в който подаващият печели подаването си на 0. Предстои първа пауза в сета, след която на сервис застава Григор Димитров, който ще се опита да изравни резултата във втората част.

2:2 Григор Димитров измъкна подаването си от 15:40 и изравнява резултата във втория сет.

2:3 Тийм обърна гейма от 0:30. Австриецът вече има 5 аса от началото на мача.

3:3 Втори пореден сервис-гейм на Григор Димитров, в който той се измъква от ситуация 15:40. Без пробиви от началото на втория сет.

3:4 Без особени проблеми, Тийм спечели подаването си и отново излиза напред в резултата.

4:4 Бърз гейм на сметката на Григор Димитров.

4:5 Гейм на 0 на сметката на Тийм. След паузата Григор Димитров ще сервира за оставане в сета.

4:6 Гейм и сет за Доминик Тийм. Австриецът поведе с 40:0, Григор Димитров спаси първите два сетбола, но при третия допусна грешка и сетът отива на сметката на Тийм, който ще сервира първи във финалната част на мача.

ТРЕТИ СЕТ:

0:1 Тий спаси точка за пробив и открива резултата във финалния трети сет.

1:1 Гейм на 0 за Григор Димитров, който спира серията на Тийм.

1:2 Гейм на 30 за Тийм, който се оттегля за почивка с преднина в резултата.

2:2 Григор Димитров изравнява резултата след гейм на 0 на сметката си.

3:2 Пробив за Григор Димитров! Българинът изоставаше с 15:40, но стигна до точка за пробив, а в този момент Тийм "помогна" и направи двойна грешка, с която сдаде подаването си.

4:2 Ключов гейм! Григор Димитров се измъкна от ситуация 15:40 и затвърждава пробива.

4:3 Тий спира серията от поредни геймове за Димитров и печели подаването си.

5:3 Гейм на 15 за Димитров, който е само на 4 точки от място на полуфинал в Бризбън.

6:3 ПРОБИВ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ, КОЙТО ПЕЧЕЛИ ДВУБОЯ! Българинът поведе с 40:0 и получи 3 последователни мачбола. С отличен бекхенд по диагонала Тийм спаси първия мачбол, но при втория изкара в аут и двубоят приключи. В събота Григор Димитров ще срещне Милош Раонич или Рафаел Надал, а залогът ще бъде място на финал в Бризбън.