Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 7 6
Стийв Джонсън САЩ 6 2
Времетраене [мин]: 85
Коментар на срещата

Григор Димитров и Стийв Джонсън от Съединените щати са вече на централния корт в Синсинати за четвъртфиналния си двубой.

Начало на срещата в 18:13 часа

ПЪРВИ СЕТ (Димитров сервира)

1:0 - Григор започна мача с ас и взе лесно подаването си на 15.

1:1 - Отговорът на 26-годишния янки не закъсня - сервис гейм на 15.

2:1 - Димитров отрази точка за пробив след дълго разиграване и топка в аут от печеливша позиция на втората ракета на САЩ. Хасковлията спечели подаването си и се поздрави с мощно "къмон".

2:2 - Джонсън изравни с гейм на 30.

3:2 - Бърз гейм на нула за българина.

3:3 - Димитров се опита да затрудни съперника и стигна до 30:30, но толкова.

4:3 - Още един гейм на нула за Григор, който вдигна оборотите и заигра още по-агресивно.

4:4 - Стийв Джонсън изравни с гейм на 15.

5:4 - Трети пореден гейм на нула за Димитров.

5:5 - Отново 23-ият в ранглистата американец е убедителен на сервис.

6:5 - Григор загуби точка на свое подаване след непредизвикана грешка, но спечели на 15 последния си сервис гейм за сета.

6:6 - Гейм на нула за Джонсън и следва тайбрек.

7:6(8) - Размяната на полетата дойде при 3:3 точки. Григор стигна до сетпойнт при 6:5, но не успя да спечели.  Пропусна и втори, после отрази точка за частта на съперника и при третия шанс ликува след ретур с рамката на американеца.

ВТОРИ СЕТ (Сервира Джонсън)

1:0 - Пробив за Григор. Той стигна до втора точка за пробив в гейма след красив бекхенд уинъл, за което получи поздравления от съпарника, и след това успя.

2:0 - Затвърждаване на нула!

2:1 - Джонсън успя да вземе подаването си.

3:1 - Отново 25-годишният хасковлия е неуязвим на сервис.

4:1 - Нов брейк, този път на нула и  Григор е близо до успеха!

5:1 - Чудесна работа и гейм на 15 на Димитров.

5:2 - Гейм за американеца на 30.

6:2 - Гейм, сет, мач Григор Димитров! Той започна разсеяно, а Джонсън игра вабанк. Той поведе с 40:15, но българинът отрази двата брейк пойнта, след което стигна до мачбол, който реализира веднага.