Коментар на срещата

начало: 21:00

(сервис за Цветана Пиронкова):

1:0 Цветана Пиронкова спечели с лекота откриващия сервис-гейм в срещата.

2:0 Пробив за Цветана Пиронкова. Българката играе търпеливо и дочака няколко грешки от форхенд на Дои, които и осигуриха брейк на 30.

2:1 Пиронкова имаше гейм-бол, но не успя да го реализира. В последствие се стигна до брейк-пойнт, който бе реализиран от японката.

2:2 Изключително продължителен гейм, след който резултатът е изравнен. Пиронкова има за какво да съжалява, тъй като пропусна общо 3 точки за пробив.

3:2 Пиронкова спечели подаването си на 30 и отново излиза напред в резултата.

3:3 Пиронкова пропусна нова точка за пробив и Дои изравнява резултата.

3:4 Колеблив гейм за Пиронкова. Японката достигна до две точки за пробив и се възползва от втората, за да поведе в резултата за първи път от началото на двубоя.

3:5 Гейм на 15 за Дои. Пиронкова ще сервира за оставане в сета.

4:5 Пиронкова спира серията на Дои и се доближи само на гейм от опонентката си. След паузата обаче японката ще сервира за успех в първата част.

4:6 След ретур в мрежата от страна на Пиронкова, Мисаки Дои печели първия сет с 6:4. Първата част на срещата продължи точно 50 минути.

1:0 Много труден откриващ гейм за Пиронкова, която спаси точки за пробив и успя да вземе подаването си.

2:0 Пробив за Пиронкова! Българката обърна гейма от 0:40 и успя да измъкне подаването на Дои. Подобно на първата част, Пиронкова повежда с 2:0 гейма.

3:0 Пиронкова затвърждава пробива с гейм на 15.

3:1 Дои спира серията на Пиронкова и печели подаването си на 0.

4:1 Гейм на 15 на сметката на Пиронкова.

5:1 Втори пробив за Пиронкова! Българката ще сервира за успех във втория сет, с което ще вкара полуфинала в решаваща трета част.

5:2 Мисаки Дои връща един от пробивите и запазва интригата във втората част.

6:2 Гейм и втори сет за Цветана Пиронкова. Трети сет ще реши изхода на двубоя.

ТРЕТИ СЕТ:
Повече от 5 минути пауза преди третата част, Дои напусна корта.

0:1 Явно дългата пауза се отрази негативно на Пиронкова, която загуби подаването си на старта на сета.

0:2 Мисаки Дои затвърждава пробива и повежда с 2:0 гейма в решаващия сет на срещата.

0:3 За жалост Мисаки Дои прави втори пробив. Ужасно начало на сета за нашето момиче Цветана Пиронкова.

1:3 Цветана Пиронкова връща един от пробивите и съхранява интригата в двубоя. Пловдивчанката направи брейк на 30.

2:3 Втори пореден гейм на сметката на Пиронкова. Българката вече изостава само с един пробив от Дои.

2:4 Гейм на 0 на сметката на Мисаки Дои.

2:5 Мисаки Дои направи нов пробив и ще сервира за място на финал на турнира в Сан Антонио.

3:5 Пробив на 0 на сметката на Пиронкова. Българката остава в двубоя.

4:5 Втори пореден гейм на 0 на сметката на Пиронкова. Предстои пауза, след която Дои ще сервира за място на финал в Сан Антонио.

4:6 Гейм, сет и мач - Мисаки Дои. Японката спечели подаването си на 15 и се класира за финал.