Времетраене [мин]: 108
Коментар на срещата

Начало: 19:02 часа

(сервис за Саманта Стосър):

0:1 Макар и трудно, Стосър спечели подаването си и открива резултата в мача. Пиронкова играе с обилно превързано бедро на левия крак.

1:1 Гейм на 15 на сметката на Цветана Пиронкова, с който българката изравнява резултата.

2:1 Пробив за Цветана Пиронкова! Българката се възползва от втория брейк-пойнт, който се откри пред нея и след форхенд в мрежата от ракетата на Стосър брейкът е факт.

2:2 За жалост Стосър върна пробива веднага. Австралийката реализира още първата точка за брейк и изравни резултата.

3:2 Трети пореден пробив в мача! Цвети поведе с 40:15, но позволи на Стосър да стигне до равенство. Последва трети шанс за брейк пред нашето момиче и след грешка на австралийката пробивът е факт.

4:2 Цветана затвърждава пробива след страхотен бекхенд уинър по правата!

4:3 Пиронкова има за какво да съжалява, тъй като пропусна 3 последователни точки за нов пробив и преднина 5:2! Цвети водеше с 40:0, но Стосър записа серия от 5 последователни точки и измъкна гейма.

4:4 За жалост Стосър връща пробива и изравнява резултата. Австралийката стигна до преднина 40:30 и след грешка от форхенд на Цвети брейкът е факт.

4:5 Трети пореден гейм на сметката на Стосър. След паузата Цветана ще сервира за оставане в сета.

4:6 Пълен обрат за Стосър! Австралийката направи пробив на 0 и взе първия сет след 45 минути игра! Саманта е в серия от 4 последователни гейма на сметката си.

0:1 Пети пореден гейм на сметката на Стосър, с който австралийката открива резултата във втоирия сет.

1:1 Край на черната серия. Пиронкова печели подаването си на 15 и изравнява резултата във втория сет.

2:1 Пробив за Пиронкова! Българката поведе с 40:0, Стосър спаси първия брейк-бол, но при втория прати топката в мрежата.

3:1 Гейм на 0 за Цветана Пиронкова, с който тя затвърждава пробива от предходния гейм.

3:2 Стосър на свой ред отговаря с гейм на 0 и спира серията на Пиронкова.

3:3 Стосър връща пробива и изравнява резултата. Австралийката поведе с 40:0, Цвети спаси първите две точки за пробив, но при третата Стосър атакува от форхенд по правата и това и донесе успех.

3:4 Трети пореден гейм за Стосър, която отново излиза напред в резултата. Австралийката е само на два гейма от място на полуфинал в турнира. Там вече се класира Гарбине Мугуруса, която чака именно спечелилата двубоя Пиронкова - Стосър.

4:4 Много труден гейм, който за радост в крайна сметка бе спечелен от Пиронкова. Българката изравнява резултата в сета.

4:5 Стосър спаси две точки за пробив, с което принуждава Пиронкова да сервира за оставане в турнира след поредното прекъсване за почивка.

5:5 Гейм на 0 на сметката на Цветана Пиронкова.

5:6 Гейм на 0 и за Сам Стосър. Пиронкова ще сервира за влизане в тайбрек.

6:6 Трети пореден гейм на 0 за сервиращата. Тайбрек ще определи изхода на сета.

6:7 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - САМАНТА СТОСЪР! Австралийката спечели тайбрека с 8:6 точки. Пиронкова пропусна два сетбола, тъй като имаше преднина 6:4 точки. В крайна сметка мачът е на сметката на Стосър.