Анди Родик оцеля след нова драма

16-02-2012 13:10 | Станко Димов

Поставеният под №2 в схемата Анди Родик започна с изключително трудна победа участието си на турнира SAP Open в Сан Хосе.

Родик трябваше да наваксва сет паси и страх от нова контузия, преди да се поздрави с победата след 6:7, 7:6, 6:4 над квалификанта Денис Кудла (САЩ) след 2 часа и 42 минути игра.

Бившият №1 в света се появи на корта за първи път от загубата си на Australian Open (II кръг от Лейтън Хюит), когато получи контузия. Родик спаси 12 от 13 точки за пробив, които се откриха  пред съперника му.

Най-критичният момент за шампиона от US Open 2003 бе в края на втория сет, когато Родик навехна глезена си. Все пак опитният боец стисна зъби и докара нещата до тайбрек, който в последствие спечели.

Заключителната трета част също започна ужасяващо за Родик, който допусна пробив още в първия си сервис-гейм. Анди обаче успя моментално да върне пробива, след което с втори такъв спечели мача.

„Сбъднах една своя мечта. Може би щеше да е по-добре ако бях спечелил двубоя, но самият факт, че играх срещу Родик е невероятна новина за мен”, каза след двубоя Кудла.

На четвъртфиналите Родик ще се изправи срещу победителя от двубоя Майкъл Ръсел (САЩ) – Денис Истомин (Узбекистан).

Иначе с победа в два сета в турнира започна шампионът от миналата година Милош Раонич, който се наложи над Тобиас Камке – 6:2, 7:6. Следващият съперник пред Раонич ще бъде определен от двубоя между Кевин Андерсън (РЮА) и Матю Ебдън (Австралия).