Елица Костова донесе първа победа за Фед Къп на България през 2012

01-02-2012 11:25 | Николай Драгиев

Елица Костова постигна четвъртата си победа за България в турнира "Фед Къп". Националката победи с 6:2, 6:1 Маргит Рутел (№831) от Естония и така нашият отбор е само на един успех от първа крайна победа в група I от зона Европа/Африка на турнира.

Мачът на Костова бе равностоен само в първите 15 минути, когато резултатът се задържа 2:2. Оттам нататък българката спечели 10 от следващите 11 гейма.

"Елица започна колебливо мача, но след това си стъпи на краката. Естонката малко й помогна с няколко двойни грешки в първия сет. Оттам нататък Ели тотално доминира в мача." Това коментираха от българския щаб в Ейлат за Tennis24.bg.

Малко след това Цветана Пиронкова победи талантливата Анет Контавейт (№588) с 6:3, 6:1 и подпечата крайния успех за България.

Накрая се очаква да има и мач на двойки, в който със сигурност ще играе Диа Евтимова в тандем с Пиронкова.

На кортовете в Ейлат има българска агитка, която подкрепя нашите състезателки.

Може да следите срещите и чрез следния ЛАЙВСКОР!