МакЕнроу за Кадер Нуни: Този съдия е пълен идиот (видео)

19-01-2012 09:56 | Николай Драгиев

Легендарният Джон МакЕнроу подкрепи Давид Налбандян в изказванията му срещу рефера Кадер Нуни, който го ощети в срещата му с Джон Иснър във втори кръг на Australian Open.

Съдията не разреши на Налбандян да използва правото си да използва системата "Ястребово око" при решителен момент 40:40 при 8:8 гейма в петия сет. Още след следващия гейм Налбандян загуби срещата.

Аржентинецът и реферът не успяха да уточнят дали сигналът на Налбандян, че иска обжалване е бил подаден навреме и затова съдията реши да не го приеме.

Интересното е, че самият Джон Иснър заяви, че няма нищо против да има видео от спорната топка. След края на мача се оказа, че Налбандян е бил прав и е ощетен в ситуацията.

"Това е несправедливо спрямо Налбандян. Този съдия е идиот и трябва да бъде наказан доживотно или поне да му спрат правата за известно време," заяви МакЕнроу.