04-01-2012 19:42 | Николай Драгиев

Поставеният под номер 1 в Доха Рафаел Надал победи квалификанта Денис Гремелмайер с 6:2, 6:2 и достигна четвъртфиналите на ATP 250 надпреварата Qatar Exxon Mobil Open.

Същото стори и другият голям фаворит Роджър Федерер. Швейцарецът се справи с Грега Жемля 6:2, 6:3 за около час игра.

Играещият с нова, по-тежка ракета Надал сервира много уверено срещу Гремелмайер, печелейки 33 от 40 точки при свой сервис. Въпреки изразителния резултат Надал престоя цели 90 минути на корта срещу германеца.

В четвъртфиналите Надал ще спори с руснака Михаил Южни, който успя да победи гиганта Иво Карлович.

"Това бе добра победа за мен. Започвам сезона добре, въпреки че не успях да се подготвя за сезона по начина, по който исках. Доха е най-доброто място, където да стартирам сезона," заяви Рафа.

Също толкова лесно път напред си проправи и Роджър Федерер. Швейцарецът победи словенеца Жемля отново без да се напряга. Така в спор за полуфинал Федерер ще играе с италианеца Андреас Сепи.

Съперникът на Федерер в евентуален полуфинал най-вероятно ще бъде Жо-Вилфред Цонга, който също си проправи път напред.