04-01-2012 07:10 | Николай Драгиев

Шампионката от US Open Саманта Стосър не успя да зарадва своите сънародници в Бризбейн със силни игри. Поставената под номер 1 в турнира Стосър допусна неочаквана загуба с 4:6, 2:6 от Ивета Бенешова във втори кръг.

В мача продължил 70 минути Бенешова създаде куп проблеми на Стосър като търсеше нейния бекхенд. Левичарката от Чехия се представи на високо ниво и стигна до успеха благодарение на добрия си тактически план.

Бенешова, която бе загубила всичките си мачове със Стосър до момента, ще играе в четвъртфиналите с фаворитката Ким Клайстерс.

В същото време Йелена Янкович победи Нина Братчикова с 6:3, 6:2, а Кайа Канепи разгроми Анастасия Павлюченкова с 6:0, 6:3.

В същото време Серина Уилямс победи Бояна Йовановски с 6:2, 6:4. Американката имаше критичен момент в края на мача, когато травмира своя глезен, но в типичния си шампионски стил все пак измъкна успеха.