Бартоли беснее срещу френската федерация
Най-добрата френска тенисистка Марион Бартоли почти сигурно ще пропусне Олимпиадата в Лондон през 2012-а година. Това е така, тъй като тя не участва в мачовете на страната си за Фед къп.
Именно това е основният критерий, по който даден тенисист може да спечели право да играе на Олимпийските игри.
Бартоли не е играла за Франция от 2004-а година, тъй като от френската федерация не разрешават по време на лагерите на националния тим да присъства баща й Валтер в ролята си на нейн треньор.
"Искам да играя за Франция, но Федерацията поставя неприемливи условия! Нито един играч от топ 10 не би се съгласил да играе за Франция при тази ситуация. Всички състезатели от моето ниво биха имали свои условия. Петкович е винаги със своя треньор, Гьоргес също, Квитова, Шарапова и останалите рускини и те," обяснява Бартоли.
Изглежда единственият шанс Бартоли да участва на Олимпиадата минава през това да получи "уайлд кард", но засега това не изглежда особено вероятно, най-вече заради отношенията й с местната федерация.
Турнир: Argentina OpenКатегория: ATP 250
Място на провеждане: Буенос Айрес
Настилка: Клей
Награден фонд:
Official Website | Livescore
Турнир: ABN AMRO RotterdamКатегория: ATP 500
Място на провеждане: Ротердам; Категория: ATP 500
Настилка: Зала
Награден фонд:
Official Website | Livescore
Категория: ATP 500
Място на провеждане: Далас, Тексас, САЩ
Настилка: Твърда
Награден фонд:
Official Website | Livescore
















