Давид Ферер отнесе неузнаваемия Джокович (видео)

23-11-2011 21:54 | Николай Драгиев

Световният номер 5 Давид Ферер почти сигурно спечели група "А" на финалния "Мастърс" в Лондон след успех 6:3, 6:1 над световния номер 1 Новак Джокович в 02 Арена в Лондон.

По този начин Ферер вкара в сериозни затруднения Джокович, който ще трябва да се бори за класиране в последния си мач с Янко Типсаревич, а освен всичко има нужда от помощ и от испанеца. Дори и да го стори, сърбинът ще трябва да се изправи срещу Роджър Федерер в полуфиналите в събота.

"Мисля че Новак бе малко уморен днес и направи повече грешки от обичайното. В същото време аз играх много добре и почти не му дадох лесни точки. Това вероятно е най-добрият мач за мен през годината," заяви Ферер.

Испанецът с лекота проби Джокович два пъти в първия сет за успеха с 6:3. Само за 30 минути във втория сет той пък го разгроми с 6:1.

Загубата на Джокович е най-тежката за него през 2011-а година и като резултат, и като игра.

Друг любопитен факт е, че Ферер е единственият играч през 2011-а, който победи Джокович и Рафаел Надал, докато те все още са номер 1 в ранглистата.