Приемаме двубоите за Купа „Дейвис” догодина



03-11-2011 15:37

Българската федерация по тенис получи ново признание. Догодина София ще бъде домакин на световното отборно първенство за Купа „Дейвис”. Срещите от трета група на зона Европа ще се проведат в Българския национален тенис център „Карлсберг” в края на месец април и ще противопоставят националните отбори на България и още 12 държави.


У нас ще пристигнат отборите на Литва, Гърция, Норвегия, Македония, Черна гора, Армения, Исландия, Андора, Грузия, Сан Марино, Малта и Албания. Според регламента първите два отбора в крайното класиране ще се изкачат във втора група.


Както е известно възможно е в състава на България да бъде и голямата ни звезда Григор Димитров, който след завръщането си у нас преди няколко дни категорично заяви, че е готов да бъде в отбора, ако програмата му му позволи.


Турнирът за Купа „Дейвис” ще бъде и първото голямо събитие в Българския национален тенис център „Карлсберг” след неговото обновяване през зимата.


Това ще бъде първото от многото значими състезания у нас през следващата година. Както е известно София ще е домакин на последната за календара надпревара от WTA – “Турнира на шампионките”, който ще се провежда в „Арена Армеец”.


По-рано през годината, през месец юли, ще се проведе и Европейското първенство за ветерани с участието на около 500 състезатели, както и турнир от първа категория за юноши и девойки до 16 години.




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Argentina Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Буенос Айрес
Настилка: Клей
Награден фонд: $688,985

Official Website | Livescore
Турнир: Delray Beach Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Делрей Бийч, САЩ
Настилка: Твърда
Награден фонд: $710,735

Official Website | Livescore
Турнир: Open 13 Provence
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Марсилия, Франция
Настилка: Зала
Награден фонд: €767,545

Official Website | Livescore
Други новини