След 34 години: Стосър зарадва Австралия с финал на US Open


11-09-2011 03:21 | Николай Драгиев

След 34 години Австралия отново има своя финалистка на US Open. Първата ракета на страна Саманта Стосър се класира за мача за титлата на US Open 2011 след успех с 6:3, 2:6, 6:2 над сензацията Ангелик Кербер (Германия).

За Стосър това е втори финал в турнир от Големия шлем след този на "Ролан Гарос" 2010.

Във финалния двубой тя със сигурност ще бъде аутсайдер, тъй като ще играе с победителката от сблъсъка на световната номер 1 Каролина Вожняцки и Серина Уилямс.

Това ще бъде 12-и финал в кариерата на Стосър. Досега статистиката й е плачевна - 2 титли и 9 загуби, включително и въпросният финал в Париж.

За последно Уенди Търнбул от Австралия бе финалистка на US Open през далечната 1977-а.




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Уимбълдън
Категория: Голям Шлем
Място на провеждане: Лондон, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд:

Official Website | Livescore
Турнир: Eastbourne Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Ийстборн, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €773,465

Official Website | Livescore
Турнир: Mallorca Championships
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Майорка, Испания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €612,620

Official Website | Livescore
Други новини