Анди Мъри с втора титла, Джокович с втора загуба

21-08-2011 21:07 | Николай Драгиев

Световният номер 4 Анди Мъри спечели втората си титла през 2011-а година, надигравайки хегемона през сезона до момента Новак Джокович с 6:4, 3:0 и отказ във финала на "Мастърс 1000" в Синсинати.

От своя страна Джокович записа едва втора загуба (първа на хард) през настоящата кампания и първа във финален двубой. До момента той имаше 9 титли този сезон и 57 победи, а предишният играч, който го бе победил бе Роджър Федерер в полуфиналите на "Ролан Гарос".

Любопитно е, че преди три години двамата пак играха финал в Синсинати и тогава Мъри отново се наложи. Така сърбинът продължава да няма титла на един от най-подходящите за неговия стил на игра големи турнири.

С победата си Мъри вече има 7 титли от "Мастърс 1000" сериите.

Самият финал бе крайно разочароващ. Изтощеният от маратонския сезон Джокович не бе в състояние да покаже какво може и бе лесна плячка за Мъри.

Сърбинът направи близо 30 непредизвикани грешки за 13 гейма игра и се оплака от проблем в рамото. При резултат 6:4, 3:0 за Мъри, Джокович реши да спре игра, без да усложнява травмата преди US Open.

"Седмицата бе страхотна за мен. Победих добри играчи и не загубих сет. Щеше ми се да спечеля като мача се доиграе," уточни Мъри.

"Победата над Джокович е хубава, но ми се иска да го победя и след три седмици," пожела си за US Open Мъри.