Сабаленка: Искам да завърша сезона с титла от Големия шлем



Сабаленка: Искам да завърша сезона с титла от Големия шлем
Свързани турнири
Тагове
23-08-2025 17:21 | Tennis24.bg

Лидерката в световната ранглиста Арина Сабаленка ще опита да стане първата шампионка, която защитава титлата си на US Open от повече от десетилетие насам. Никоя тенисистка не е печелила две поредни титли на сингъл в Ню Йорк след Серина Уилямс между 2012-а и 2014 година, а Сабаленка се завръща на сцената на триумфа си от 2024-а.

 

През този сезон беларускинята беше финалистка два турнира от Големия шлем тази година и отпадна на полуфиналите на третия.

 

„Опитвах се да игнорирам тази статистика. Мисълта ми е насочена към това как да я променя. Женският тенис е непредсказуем. Обичам това място. Имам невероятни спомени от миналата година. Определено има голямо напрежение. Просто, защото това място е толкова голямо и се усеща по-голямо от другите турнири от Големия шлем в някои отношения.

 

Бих искала да завърша сезона с титла от Големия шлем и номер едно в света. Но дори тази цел да не се осъществи, пак ще мисля, че сезонът беше наистина невероятен. Всички тези трудни уроци, които научих, само ще ме направят по-силна за следващия."

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Други новини