Григор Димитров с трета поредна загуба
- Григор срещу Лехечка в понеделник, дават им равни шансове
- Григор Димитров загуби още две позиции в ранглистата
Григор Димитров отпадна в първия кръг на ATP 500 турнира в Доха (Катар).
Българинът загуби с 4:6, 4:6 от №25 в световната ранглиста Иржи Лехечка (Чехия). Срещата продължи 76 минути.
Така Димитров има само една победа от пет мача срещу Лехечка. Това ще бъде първо участие за Григор след Откритото първенство на Австралия.
23-годишният чех реши мача в своя полза с по един пробив в двата сета.
Димитров спечели първия гейм в мача, а в следващия не успя да се възползва от две точки за пробив. Това бяха и единствените два шанса за Григор за да направи пробив в мача. Лехечка проби за 2:1 и с изключително стабилна игра на собствен сервис спечели първата част с 6:4.
Чехът стигна до пробив още в първия гейм на втория сет, като след това не даде нито една възможност на Григор за връщане на пробива, за да затвори мача с 6:4.
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!
Турнир: УимбълдънКатегория: Голям Шлем
Място на провеждане: Лондон, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд:
Official Website | Livescore
Турнир: Eastbourne OpenКатегория: ATP 250
Място на провеждане: Ийстборн, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €773,465
Official Website | Livescore
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Майорка, Испания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €612,620
Official Website | Livescore
















