Симона Халеп със специална покана за Australian Open
Бившата номер 1 Симона Халеп, чиято кариера беше в застой поради наказание за допинг, получи "уайлд кард" за квалификациите на Australian Open.
33-годишната румънка беше временно отстранена през октомври 2022 г. и по-късно наказана за четири години, период, който беше съкратен на девет месеца през март след обжалване в Спортния арбитражен съд.
Халеп, която отрече съзнателно да е приемала забранени вещества, се завърна в игра в Маями през март и последно се състезава в Хонконг, където загуби в първия кръг през октомври.
Вицешампионката на Australian Open за 2018 година каза, че е развълнувана да се върне в страната след три години.
"Работих усилено, за да се подготвя за сезон 2025“, каза Халеп, бивша шампионка на "Ролан Гарос" и Уимбълдън, която в момента е номер 877 в световната ранглиста.
"Australian Open ми осигури някои от най-добрите моменти в кариерата ми, така че нямам търпение да се върна в Мелбърн и да играя пред австралийските фенове.“
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!
Турнир: УимбълдънКатегория: Голям Шлем
Място на провеждане: Лондон, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд:
Official Website | Livescore
Турнир: Eastbourne OpenКатегория: ATP 250
Място на провеждане: Ийстборн, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €773,465
Official Website | Livescore
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Майорка, Испания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €612,620
Official Website | Livescore

.jpg)














