Ига Швьонтек спечели титлата в Индиън Уелс с рекорд

17-03-2024 22:59 | Станко Димов

Световната номер 1 Ига Швьонтек спечели титлата от турнира на твърди кортове в Индиън Уелс, който е от категория WTA 1000. На финала представителката на Полша се наложи над гъркинята Мария Сакари с 6:4, 6:0.

Мачът продължи едва 68 минути, а титлата е втора за Швьонтек от надпреварата в калифорнийската пустиня след сезон 2022, когато на финала тя отново победи в два сета Сакари – 6:4, 6:1.

Интрига имаше само в първия сет. Тогава Швьонтек поведе в резултата с 3:0 след пробив във втория гейм, но гъркинята не се предаде върна пробива и изравни при 3:3. Полякинята поведе с 5:4 и направи нов пробив в десетия гейм, като затвори частта с 6:4.

В целия втори сет Мария Сакари спечели едва пет разигравания и загуби шестте поредни гейма за 0:6. Швьонтек пък спечели поред последните осем гейма в двубоя.

По пътя към титлата в Индиън Уелс звездата на женския полски тенис загуби едва 21 гейма, което е рекорд в турнира от началото на века.

С триумфа от тази вечер Швьонтек вече има 8 титли от турнири от категория WTA 1000, както и общо 19 трофея. През последните четири години полякинята неизменно печели минимум по 2 титли от световния тур.