Медведев отпадна на крачка от финала, дисквалифицираха Рубльов

01-03-2024 21:02 | Tennis24.bg

Шампионът от миналия сезон Даниил Медведев отпадна на полуфиналите в турнира в Дубай с награден фонд 3.1 милиона долара. Руснакът, който е поставен под номер 1 в основната схема, отстъпи с 5:7, 3:6 срещу Юго Юмбер.

Френският тенисист постигна пробив в 12-ия гейм на първата част, за да поведе в резултата. Във втория сет Юмбер, който се намира на 18-та позиция в световната ранглиста, спечели подаването на Медведев за 5:3, след което сервира успешно за крайното 6:3, дошло след час и 51 минути игра.

"Играх перфектно, това беше един от най-силните ми мачове. Не беше никак лесно с тази размяна на качествени удари, но сега имам много голяма увереност. Тя се дължи и на спечелената титлата в самото начало на сезона", заяви Юмбер, цитиран от официалния сайт на АТП.

Французинът победи Григор Димитров на финала в Марсилия по-рано през 2024 година.

На финала Юмбер ще се изправи срещу Александър Бублик, който се класира за двубоя за титлата след дисквалификация на финалиста от миналия сезон Андрей Рубльов. Руснакът беше отстранен заради обиден език срещу съдията на стола.