Кузманов с победа, Радулов отпадна на Чалънджър в Тенерифе

27-02-2024 21:35 | Tennis24.bg

Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира на твърда настилка от сериите "Чалънджър" в Тенерифе. Надпреварата е с награден фонд 75 хиляди евро.

Втората ракета на България победи с 6:4, 4:6, 6:3 №7 в схемата и №187 в световната ранглиста Рудолф Мьолекер от Германия. Срещата продължи 2 часа и 31 минути.

Във втория кръг Кузманов ще играе срещу №165 в света Михаил Кукушкин от Казахстан.

Кузманов изостана с 0:2 в началото на първия гейм, но успя да изравни при 3:3. Мико поведе с 40-0 при 5:4 и сервис на Мьолекер и още от първата си възможност спечели сета. Германецът проби за 5:4 във втория сет и спечели с 6:4.
Българинът проби за 5:3 в третата решителна част и след това затвори мача на собствен сервис.

По-рано днес Илиян Радулов загуби първата си среща в основната схема на турнир от сериите "Чалънджър". Срещата продължи 88 минути. Радулов отстъпи с 5:7, 2:6 от №223 в световната ранглиста Йозеф Ковалик от Словакия.

Илиян изигра силен първи сет, но на два пъти изпусна преднина от пробив.