Контузията на Алкарас не е сериозна, ще защитава титлата в Индиън Уелс

22-02-2024 11:15 | Tennis24.bg

Карлос Алкарас заяви, че ще има нужда от няколко дни почивка, но съобщи позитивни новини за контузията, която претърпя по време на турнира в Рио де Жанейро във вторник.

"Току що преминах преглед на ядрено-магнитен резонанс за глезена ми след травмата и имам изкълчване II степен, което ще ме остави извън корта за няколко дни. Ще се видим в Лас Вегас и Индиън Уелс", разкри 20-годишният испанец в X.

Алкарас беше принуден да се оттегли от надпреварата след два гейма от мача си срещу Тиаго Монтейро след като изкълчи десния си глезен и трябваше да бъде превързан.

Карлитос спечели титлата в Рио де Жанейро през 2022-а и бе финалист през миналата година, когато загуби от британеца Камерън Нори.

Двукратният шампион от турнирите от Големия шлем се надява да бъде напълно здрав, за да защитава титлата си от Индиън Уелс през следващия месец (6-17 март).