Квалификант спечели титлата в Кордоба
Квалификантът Лучано Дардери (Италия) спечели титлата на турнира на клей в Кордоба (Аржентина) с награден фонд 562 345 долара.
21-годишният Дардери, който е роден в Аржентина, но е с италиански паспорт, победи на финала Факундо Банис (Аржентина) с 6:1, 6:4 и завоюва първи трофей в кариерата си от АТП.
Италианецът поведе с 6:1, 2:0 след само 34 минути на корта и смълча феновете на домакините, който подкрепяха 33-годишния Банис. След това играта стана малко по-равностойна, но Дардери направи пробив в деветия гейм на втория сет и в следващата част затвори двубоя с първия си мачбол.
"Чувствам се много добре. Не мога да повярвам, че спечелих първата си титла от АТП. Миналата седмица загубих във втория кръг на Чалънджър. Да премина от квалификациите до титлата със семейството ми тук, баща ми и приятелката ми, е толкова специално. И да се изкача толкова много места в световната ранглиста е страхотно", каза италаинецът, който започна турнира като номер 136, а от днес заема 76-о място в класацията на АТП.
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!
Турнир: Eastbourne OpenКатегория: ATP 250
Място на провеждане: Ийстборн, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €773,465
Official Website | Livescore
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Майорка, Испания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €612,620
Official Website | Livescore
















