Томова отпадна в първия кръг в Клуж-Напока

05-02-2024 13:04 | Tennis24.bg

Виктория Томова загуби с 2:6, 4:6 от колумбийката Камила Осорио в първия кръг на турнира в зала "Трансилвания Оупън" в румънския град Клуж-Напока.

Томова не започна мача никак добре и допусна да загуби на три пъти подаването си в първия сет.

Българката подобри представянето си във втория сет, в който започна с пробив и поведе с 2:0. Осорио, която е номер 101 в света, отговори с четири последователни гейма на сметката си, след което Томова направи нов пробив, за да изравни при 4:4.

Виктория Томова имаше точка и за още един пробив в деветия гейм, но я пропусна, а веднага след това Осорио реализира такъв, с който спечели сета и мача за час и 20 минути ирга.

Във втория кръг Камила Осорио ще срещне победителката от двубоя между бившата водачка в световната ранглиста Каролина Плишкова от Чехия и австрийската квалификантка Синя Краус.

Наградният фонд на турнира в Клуж-Напока е 267 хиляди щатски долара.