България загуби двубоя с Босна и Херцеговина за Купа Дейвис

04-02-2024 15:46 | Станко Димов

България загуби плейофа за оставане в Световна група I на Купа „Дейвис“, след като претърпя трето поражение от Босна и Херцеговина. В среща на двойки, националните ни състезатели Александър Донски и Александър Лазаров отстъпиха с 6:7 (10), 3:6 тандема Дамир Джумхур / Мирза Башич.

Първият сет на срещата беше изключително равностоен, като в него пробиви нямаше. Така заслужено се стигна до тайбрек, в който гостите от Босна и Херцеговина се наложиха с 12:10 точки, реализирайки четвъртия си сетбол. Донски и Лазаров също стигнаха до два сетбола, но при сервис на съперника не успяха да ги реализират.

Един пробив, нанесен в четвъртия гейм на втория сет при сервис на Донски, се оказа достатъчен за Джумхур и Башич да затворят двубоя, с което и да подпечатат оставането на тима им в Световна група I.

Националният отбор на България изпада в Световна група II на отборния турнир. Следващият двубой на националите ни ще бъде през септември.