Сабаленка с поредна убедителна победа в Мелбърн

23-01-2024 13:59 | Tennis24.bg

Арина Сабаленка записа поредната си убедителна победа на Australian Open и се класира за полуфиналите.

Във втория четвъртфинал от програмата защитаващата титлата си Сабаленка надигра поставената под номер 9 в схемата Барбора Крейчикова от Чехия с 6:2, 6:3 за час и 11 минути.

Втората в световната ранглиста Сабаленка продължава да няма загубен сет от началото на турнира, като за пет мача е дала общо само 16 гейма на противничките си.

Сабаленка завърши срещата с 20 печеливши удара и само 13 непредизвикани грешки. От своя страна Крейчикова регистрира шест печеливши удара, но и цели 24 непредизвикани грешки.

За място на финала Сабаленка ще играе с американката Коко Гоф, която по-рано днес победи в три сета Марта Костюк от Украйна.