Томова се класира за втория кръг в Австралия

15-01-2024 06:08 | Tennis24.bg

Виктория Томова се класира за втория кръг при жените на Откритото първенство на Австралия. 28-годишната софиянка преодоля с 6:4, 6:2 американката Кейла Дей след 112 минути игра и постигна първата си победа при четвъртото си участие в основната схема на турнира от Големия шлем в Мелбърн.

Българката имаше преднина от 4:1 в първия сет, но допусна изравняване 4:4. Томова обаче успя да си вземе подаването и поведе с 5:4, а впоследствие реализира нов брейк, с който спечели и сета.

Във втората част софиянката, 70-а в света, продължи серията си на шест поредни гейма срещу 86-ата в ранглистата Дей и дръпна с 4:0, което се оказа решаващо. Американката допусна цели 29 непредизвикани грешки срещу едва 10 на българката.

Следващата съперничка на Томова в Мелбърн е №19 в основната схема Елина Свитолина (Украйна), която се справи с 6:2, 6:2 с представителката на домакините Тейла Престън.

Украинската тенисистка е бивша номер 3 в света, като е трикратна полуфиналистка в турнири от Големия шлем. В Австралия тя два пъти е стигала четвъртфинал.