Сестрите Бондаренко здраво изпотиха Италия за "Фед Къп"

06-02-2010 19:46 | Николай Драгиев

Сестрите Бондаренко максимално измъчиха шампионките във "Фед Къп" от Италия. Украинките са повече от достоен съперник в първия кръг на тазгодишния турнир и дават заявка дори за крайна победа.

Альона Бондаренко донесе първа победа за родината си срещу действащия шампион при жените Италия. 26-ата в света Бондаренко се справи срещу Франческа Скиавоне, която е 18-а в световната ранглиста с 6:1, 6:4.

Бондаренко започна уверено срещата и успя да пробие бързо своята съперничка. При 5:0 в първия сет за Бондаренко, тя сервираше за сета, но в крайна сметка бе пробита и Скиавоне спечели първия си гейм в този мач. Бондаренко обаче веднага след това върна пробива и по този начин затвори с 6:1.

Вторият сет бе доста по-оспорван, но Бондаренко измъкна и него с 6:4. Мачът между двете продължи 1 час и 30 минути.

След това обаче първата ракета на Ботуша Флавия Пенета изравни резултата, след като надви по-малката сестра на Альона - Катерина Бондаренко със 7-5, 6-3.

Двубоят между двете продължи 1 час и 39 минути и логично бе спечелен от опитната Пенета, която игра много стабилно във възловите моменти.

По този начин общият резултат между Италия и Украйна до момента е 1:1.