Адриан Манарино се класира за 15-ия си финал в Тура

10-11-2023 19:44 | Tennis24.bg

Поставеният под №2 Адриан Манарино се класира за финала на Sofia Open 2023. Французинът записа успех в два сета над Павел Котов (Русия), в отделните части 6:2, 7:6 (2) в двубой, който продължи 1:25 часа.

Финалът в събота ще бъде първи в София за 35-годишния французин и общо 15-ти в кариерата му до момента (4-10). По-рано през сезона Манарино спечели титлите в Нюпорт и Астана и отстъпи в спора за трофея в Майорка. Съперникът на Манарино във финала ще бъде 21-годишният Джак Дрейпър, който няма загубен сет от началото на турнира.

Манарино започна срещата на изключително ниво, като спечели 5 от първите 6 изиграни гейма. Французинът на два пъти проби подаването на Котов и след 28 минути игра поведе с 6:2.

През втората част 24-годишният руснак успя да изравни играта и в крайна сметка се стигна до тайбрек, в който опитният французин се наложи изразително със 7:2 точки, възползвайки се от няколко непредизвикани грешки на Котов.