Янаки Милев отстъпи във финала в Пазарджик

01-10-2023 15:34 | Tennis24.bg

Янаки Милев отстъпи във финала на сингъл на турнира на клей за мъже от ITF в Пазарджик с награден фонд 25 хиляди долара. Надпреварата се проведе при много добра организация и условия на кортовете на ТК „Фаворит". Националът на България за Купа „Дейвис" загуби с 2:6, 6:3, 2:6 в мач, продължил два часа и две минути.

Французинът спечели четири поредни гейма от 2:2 до 6:2 в първия сет.

19-годишният Милев изостана с 2:3 във втората част, но направи страхотен обрат до 6:3 и изравни резултата.

Табюр поведе с 4:0 в третия решителен сет и запази аванса си до крайното 6:2 в своя полза.
С доброто си представане на турнира Милев заработи 16 точки за световната ранглиста. Така той ще запише ново рекордно класиране в световната ранглиста.

Това беше първи финал на сингъл за Милев от турнир на ITF с награден фонд 25 хиляди долара. През тази година Янаки спечели две титли и игра един финал на турнири с награден фонд 15 хиляди долара.

Наградите на турнира връчи Ренета Камберова – световната шампионка от Измир 2014 и бронзова медалистка от Олимпийските игри в Рио де Жанейро по художествена гимнастика и отговорник „Спорт" в Община Пазарджик.

През следващата седмица Пазарджик ще бъде домакин на още един турнир за мъже с награден фонд 25 хиляди долара.