Кузманов загуби след тричасова битка в квалификациите на US Open

24-08-2023 08:05 | Tennis24.bg

Димитър Кузманов загуби в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Съединените щати по тенис - US Open.

Българинът загуби в много оспорван мач с 6:7(7), 7:6(4), 4:6 от деветия поставен в пресявките и номер 107 в световната ранглиста Тиаго Сейбот Вилд от Бразилия. Срещата продължи три часа и 1 минута.

Кузманов допусна пробив за 1:2 в първия сет, но успя да го върне за 3:3. До края на сета нови пробиви нямаше и се стигна до тайбрек. В него Мико спаси два сетбола, но отстъпи със 7-9 точки.

Във втората част Кузманов спаси мачбол при 4:5 гейма, а след това се стигна до нов тайбрек. В него Мико спечели със 7-4 точки и изравни сетовете.

Кузманов беше пробит за 2:3 в третата рашаваща част и това се оказа решаващо за изхода на срещата.