Пьотр Нестеров е четвъртфиналист в Румъния

10-08-2023 13:56 | Tennis24.bg

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите на турнира на клей в Куртя де Арджеш (Румъния) с награден фонд 15 хиляди долара.
Поставеният под №8 Нестеров победи във втория кръг квалификанта Филиберто Фумагали (Италия) с 6:3, 6:4. Срещата продължи 1 час и 58 минути.

Българинът навакса ранен пробив пасив, след което стигна до 5:2 по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част той изоставаше с 2:4 гейма, но успя да реализира обрат. Така за място на полуфиналите той ще се изправи срещу водача в схемата Сезар Крецу от Румъния.

Никола Колячев загуби във втория кръг с 1:6, 4:6 от третия в схемата Лусиано Амброги (Аржентина).

Вчера Колячев постигна първа победа в кариерата си при мъжете в основна схема на турнирите на ITF.