Андреев с победа на Чалънджър в Португалия, Милев загуби в Чехия

01-08-2023 07:49 | Tennis24.bg

Адриан Андреев се класира за втория кръг на турнира на твърда настилка от сериите "Чалънджър" в Порто (Португалия) с награден фонд с награден фонд 145 хиляди евро.
Българинът победи с 6:3, 7:6(2) Доминик Палан от Чехия. Срещата продължи 90 минути.

Андреев проби за 3:1 в първия сет и запази преднината си за 6:3. Във втората част Адриан отново поведе с пробив, а при 5:4 сервира за спечелване на мача, но допусна пробив. Така си стигна до тайбек. В него Адриан се наложи убедително със 7:2 точки.

За успеха си Андреев заработи 11 точки за световната ранглиста.

Междувременно Янаки Милев загуби във втория (финален) кръг в квалификациите на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Либерец (Чехия) с награден фонд 73 хиляди евро.
19-годишният българин отстъпи с 4:6, 2:6 от №1 в пресявките и №379 в световната ранглиста Михаел Врбенски от Чехия. Срещата продължи 71 минути.

Милев допусна пробив при 4:5 в първия сет и го загуби с 4:6. Във втората част Янаки загуби три поредни гейма от 2:3 до 2:6.

В първия кръг Милев елиминира Йонаш Форейтек от Чехия, който е двукратен шампион от турнири от Големия шлем за юноши.