Анди Мъри отпадна на старта в Куинс клъб

21-06-2023 10:25 | Tennis24.bg

Анди Мъри отпадна в първия кръг на турнира в лондонския Куинс клъб. Бившият номер 1 в света загуби от седмия в схемата Алекс де Минор (Австрия) с 3:6, 1:6.

36-годишният шотландец беше в серия от девет поредни победи след две последователни титли в сериите "Чалънджър" на тревна настилка в Сърбитън и Нотингам в предишните две седмици, но срещу полуфиналиста в Куинс клъб от 2021 година Де Минор той не успя да се противопостави.

Австралиецът, който има един трофей на трева в Ийсбърн през 2021 година, взе 10 от последните 12 гейма в мача, за да триумфира. Така за място на четвъртфиналите той ще играе срещу аржентинеца Диего Шварцман, който се справи с квалификанта Макензи МакДоналд (САЩ) с 6:2, 6:4.

Вторият в схемата Холгер Руне постигна първа победа на трева в професионалната си кариера, след като се справи с Максим Креси (САЩ) със 7:6(4), 7:6(3) при дебюта си в турнира.

Следващият съперник на датчанина ще бъде участващият с "уайлд кард" представител на домакините Райън Пенистън.