Алкарас защити титлата в Барселона

23-04-2023 19:01 | Tennis24.bg

Карлос Алкарас защити титлата си на турнира на клей от сериите АТП 500 в Барселона с награден фонд от над 2,8 милиона евро. Той стана едва вторият испанец след Рафаел Надал, който записва подобно постижение в Барселона, а и за първи път в кариерата си защитава трофей.

Титлата е девета за 19-годишния Алкарас и трета за 2023-а, като до момента има 23 победи и само 3 загуби през годината.

Карлос Алкарас, водач в схемата, надделя над втория поставен Стефанос Циципас (Гърция) във финала с 6:3, 6:4 за 80 минути игра. Успехът му е четвърти от четири мача срещу Циципас.

Гръцкият тенисист поведе с 2:1 в първия сет, но допусна обрат до 2:3, а Алкарас задържа инициативата и с втория си пробив до момента дръпна с 5:3. Един пробив бе достатъчен на испанеца във втората част, за да стигне до крайния успех при първия си мачбол.