Лазаров взе сет на №46 в света, но отпадна

19-04-2023 09:16 | Tennis24.bg

Александър Лазаров изигра силен мач, но отпадна в първия кръг на турнира на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Оейраш (Португалия) с награден фонд 145 хиляди евро.

Лазаров загуби от поставения под №1 в схемата и №46 в световната ранглиста Адриан Манарино (Франция) със 7:5, 5:7, 2:6. Срещата продължи 2 часи 15 минути.

Българинът преодоля пасив от 3:5 и със серия от четири поредни гейма спечели първата част. Във втория сет Манарино поведе с 3:1, но Лазаров успя да стигне до обрат 5:4. След това обаче той загуби подаването си за 5:6 и французинът на собствен сервис изравни резултата.

В третата част Манарино направи два пробива и поведе с 5:1, а след това затвори двубоя с 6:2 с втория си мачбол.

Другият българин Адриан Андреев вчера победи французина Аролд Майо с 6:3, 6:4 и във втория кръг ще играе с японеца Кайчи Учида.