Кузманов започна убедително в Маракеш, Лазаров отпадна

02-04-2023 17:29 | Tennis24.bg

Националът на България за Купа „Дейвис" Димитър Кузманов стартира с убедителна победа на турнира на червени кортове в Маракеш (Мароко) от сериите АТП 250. Кузманов се наложи с 6:1, 6:2 над Уалид Ахуда от Мароко. Срещата продължи 64 минути.

Българинът доминираше на корта и спечели четири поредни гейма от 2:1 до 6:1 в първия сет. Във втората част Кузманов поведе с 4:1 и затвори мача с 6:2.

За влизане в основната схема Мико ще играе срещу №1 в пресявките и №146 в световната ранглиста Юго Грение. Французинът спечели през миналата седмица Чалънджър турнир в Испания.

За съжаление Александър Лазаров загуби на старта на квалификациите с 6:7(2), 3:6 от Андреа Вавасори от Италия (№202 в световната ранглиста). Срещата продължи 95 минути.

Първата част мина без нито една възможност за пробив и се стигна до тайбрек. В него Лазаров загуби пет поредни точки от 2:2 до 2:7. Във втория сет Алекс допусна пробив за 0:2. При 3:5 Лазаров имаше две възможности за връщане на пробива, но не успя.

Наградният фонд на турнира в Маракеш е 562 815 евро.