Андреев започна с двусетова победа на Чалънджър в Германия

01-02-2023 17:04 | Tennis24.bg

Адриан Андреев се класира за втория кръг на турнира в зала от сериите "Чалънджър", който се провежда в германския гранд Кобленц. Надпреварата е с награден фонд от 118 хиляди евро.

Андреев победи със 7:5, 6:3 №300 в световната ранглиста Даниел Мазур от Германия. Срещата продължи 81 минути. Това е втора победа от два мача за Адриан над този съперник.

Българинът допусна пробив още в първия гейм, но успя за го върне за 3:3. При 6:5 Андреев поведе с 40-15 при сервис на Мазур и още от първата си възможност затвори сета в своя полза.

Във втората част Адриан отново допусна първия пробив за 2:3, но спечели следващите четири гейма.

За победата си Андреев заработи 9 точки за световната ранглиста. Във втория кръг той ще играе срещу №4 в схемата и №157 в световната ранглиста Максимилиян Мартерер от Германия, който победи с 2:0 сета квалификанта от Украйна - Виталий Сачко.