Рибакина отстрани Швьонтек, Остапенко се справи с Гоф

22-01-2023 10:09 | Tennis24.bg

Водачката в схемата при жените Ига Швьонтек (Полша) приключи участието си на Откритото първенство на Австралия, след като беше елиминирана от 22-годишната Елена Рибакина в два сета – 6:4, 6:4. Срещата продължи час и половина, а Рибакина за първи път в кариерата си ще играе на четвъртфинал в Мелбърн.

Тя вкара 6 аса и превъзхождаше 21-годишната полякина с 24-15 при уинърите. Но преди мача Швьонтек изглеждаше фаворитка и заради доминиращите си победи до този момент, като тя беше загубила едва 15 гейма в три мача. Но днес не показа най-доброто от себе си, от което се възползва съперничката й.

В следващия кръг казахстанката Рибакина ще се изправи срещу латвийката Елена Остапенко, която също показа здрави нерви и физическа мощ и елиминира Коко Гоф (САЩ) със 7:5, 6:3. За час и 34 минути 17-ата в схемата на турнира Остапенко показа завидна физическа форма.