Рубльов и Мъри отпаднаха в първия кръг в Аделаида

03-01-2023 17:36 | Tennis24.bg

Андрей Рубльов и Анди Мъри отпаднаха в първия кръг на турнира на твърда настилка в Аделаида (Австралия) с награден фонд 713 495 долара.

Поставеният под номер 4 Рубльов пласира 15 аса, но загуби от испанеца Роберто Баутиста Агут с 6:4, 3:6, 4:6 след почти два часа игра. Руснакът водеше със сет и 3:1 гейма във втория, но допусна обрат.

Така за място на четвъртфиналите Баутиста Агут ще срещне Себастиан Корда (САЩ), който елиминира Мъри със 7:6(3), 6:3. В оспорвания първи сет американецът взе аванс от 5:1 точки в тайбрека, за да поведе в резултата. Във втората част той дръпна с 5:2 гейма и това се оказа достатъчно за крайната победа.

Шестият в схемата Яник Синер (Италия) започна с категоричното 6:3, 6:2 срещу британеца Кайл Едмънд и очаква във втория кръг участващия с "уайлд кард" представител на домакините Танаси Кокинакис.