Ашли Барти отвя конкуренцията в Австралия

14-12-2022 13:12 | Tennis24.bg

Бившата номер 1 Ашли Барти е категорична, че е "изпълнила абсолютно всичко" от своите цели след оттеглянето си от спорта по-рано тази година.

Трикратната победителка в турнирите от Големия шлем беше в разцвета на силите си, когато през март взе изненадващото решение да прекрати тенис кариерата си на 25-годишна възраст.

Барти получи поредната награда - за тенисистка номер 1 на сезона в Австралия, след като преди няколко дни стана и "Спортист на годината" в родината си, предава "Ройтерс".

След триумфа си в "Мелбърн Парк", който я прави първата домашна шампионка на сингъл за жени след Крис О′Нийл през 1978 година, Барти стана първата състезателка, спечелила пет пъти медала Нюкам - на името на седемкратния шампион в турнирите от Големия шлем Джон Нюкам, присъждан за изключителни постижения в австралийския тенис.

Тя взима най-високото индивидуално отличие в австралийския тенис всяка година от първото връчване на трофея през 2017 година.