Шиникова продължи победната българска серия на W100 турнира в Дубай

04-12-2022 16:59 | Tennis24.bg

Изабелла Шиникова се класира за втория (финален) кръг на квалификациите на турнира за жени в Дубай с награден фонд от 100 хиляди долара и гостоприемство.

Шиникова победи с 6:3, 6:2 Розали Ван дер Хок от Нидерландия за 59 минути игра. Българката поведе с 5:1 в първия сет за да го спечели с 6:3. Във втората част Шиникова поведе с 4:1 и затвори мача с 6:2. За влизане в основната схема Изабелла ще играе срещу №383 в света Екатерина Яшина от Русия.

По-рано днес Лия Каратанчева и Гергана Топалова също започнаха с победи в квалификациите.

Каратанчева победи убедително с 6:1, 6:3 №433 в световната ранглиста Жилек Куламбайева от Казахстан. Лия поведе с 5:0 за да спечели първия сет с 6:1. Във втората част Каратанчева изостана с 0:3, но взе следващите шест гейма. За влизане в основната схема Каратанчева ще играе срещу №332 в света Катерина Бондаренко от Украйна.

Гергана Топалова пък наложи с 6:3, 6:3 над Хумера Бахармус от Индия. За влизане в основната схема Топалова ще играе срещу №331 в световната рангистата Мария Тимофеева от Русия.