Алкарас: Григор имаше своите шансове във втория сет, но аз се справих добре

03-11-2022 17:22 | Станко Димов

Григор Димитров имаше своите шансове във втория сет, но аз се справих добре в този момент. Това каза световният №1 Карлос Алкарас след двубоя с българина.

19-годишният тийнейджър се поздрави с успех с 6:1, 6:3 за малко повече от час игра. Във втория сет Димитров изоставаше с 0:3 гейма, но успя да изравни за 3:3 и дори имаше две точки за нов пробив и преднина. Алкарас обаче запази самообладание и не допусна да загуби подаването си, след което до края на срещата не загуби и гейм.

„В края на втория сет беше трудно за мен. Той (Григор) повиши нивото си и определено не ми беше лесно. Григор имаше възможност да излезе напред в резултата. В този момент аз трябваше да остана спокоен, да покажа най-доброто от себе си и да не му позволя да се откъсне напред“, коментира Алкарас след двубоя.

На четвъртфиналите в Париж световният №1 ще срещне друг младок „под пара“ – Холгер Руне, който днес победи в два сета Андрей Рубльов – 6:4, 7:5.